Strona główna
Rasy
Tutaj jesteś

Małe psy – poznaj rasy drobnych czworonogów

15 lipca 2023 Małe psy

Nie każdy oczywiście musi być fanem dużych psów. Te mniejsze, to także świetne zwierzęta. Oprócz faktu, że są one niezwykle urocze, to także kwestia np. mobilności. Małe psy świetnie odnajdą się zarówno w dużym domu, jak i bardzo małym mieszkaniu. Warto mieć na uwadze, że czasem za małym psem idzie wielki i nie zawsze łatwy charakter! Sprawdź proponowane przez nas rasy oraz to, czym się charakteryzują!

Czego dowiesz się z artykułu:

  • jakie są małe rasy psów
  • czym charakteryzują się poszczególne małe psy
  • na co warto zwrócić uwagę przy wyborze małego psa

Pudel miniaturowy

Mało osób wie, że psami, które są bardzo inteligentne są pudle miniaturowe. Te małe psy cechuje ogromna dociekliwość, chęć nauki. Bez żadnych przeszkód wezmą udział w szkoleniach, czy posłuchają się Twoich komend. To wielki przyjaciel człowieka, który umie okazać wdzięczność i przywiązanie. Ten mały pudelek potrzebuje dużo ruchu, uwielbia długie spacery, czy zabawy biegowe. 

Shih tzu

Jeśli szukasz pieska, który będzie miał dotrzymać Ci towarzystwa – idealnym kompanem będzie właśnie Shih tzu. Te małe psy są niezwykle kochane i czułe. Szybko przywiązują się do właścicieli tworząc z nimi głęboką relację. Są chętne do przytulania i pieszczot, lecz tylko do momentu, który same wybiorą. Mały pies, a jaki uparty! Jeśli chodzi o kwestie żywieniowe, ta rasa wybrzydza. Karma powinna być bardzo wysokiej jakości z wysoką zawartością mięsa.

Chihuahua

Małe psy, które skradły serca swoim mikro rozmiarem oraz uroczym pyszczkiem to zdecydowanie Chihuahuy. Są wyjątkowe przez swoją wielkość. Tak mały pies posiada ogromną ilość energii, którą musi pokazać! Uwielbia biegać, bawić się. Nadaje się do dzieci. Czasem ich maniery nie są odpowiednie, lecz dzięki szkoleniom można wiele osiągnąć. Możemy spotkać odmianę długo- jak i krótkowłosą. Jeśli chodzi o jedzenie, to wygląda to tak jak w przypadku innych  małych, rasowych piesków – odpowiednio dobrana karma wysokiej jakości.

Szpic miniaturowy – pomeranian

Kolejnym przykładem naprawde mikroskopijnego psa jest właśnie szpic miniaturowy, inaczej zwany pomeranianem. To mały pies, który charakteryzuje się niezwykłą dostojnością, świetnym umaszczeniem oraz przyjaznym usposobieniem. To rasa przyjazna, towarzyska, chętna do zabawy. Te małe psy potrafią ostrzec, ponieważ uwielbiają szczekać, gdy czują, że coś jest nie tak. W tym małym ciele drzemie odwaga, pewność siebie i chęć stróżowania!

Mops

Mały pies z pomarszczoną mordką oraz uroczymi fałdkami na ciele to właśnie mops! Ten uroczy piesek skradł serca wielu ludzi! Nic dziwnego, ponieważ charakteryzują się właśnie tym, że bardzo przywiązują się do właścicieli i mają mnóstwo uczuć! To idealny kompan do przytulania. Ten mały pies niestety nie będzie uprawiał z tobą dużo sportu, ponieważ może mieć problemy z oddychaniem. Charczenie mopsów związane jest z wykształceniem się u nich zbyt długiego podniebienia miękkiego. Możliwe mogą być także częste wizyty u lekarza.

Jak dieta wpływa na zdrowie psychiczne – co jeść, aby czuć się lepiej

Redakcja psyiludzie.pl

Jesteśmy redakcją, która paja miłością do czworonogów i nie tylko! Cieszymy się, że możemy dzielić się z Wami naszą wiedzą!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Małe psy
Rasy psów

Jesteś zainteresowany reklamą?