Strona główna
Rasy
Tutaj jesteś

Najpopularniejsze rasy psów! Sprawdź, czym się charakteryzują

14 lipca 2023 Rasy psów

Nie od dziś mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Kojarzy się on nam na pewno ze zwierzęciem domowym. Rasy psów to temat, o którym można rozmawiać godzinami. Wszystkie są oczywiście warte uwagi! Psy rasowe to np. te małe, większe, z sierścią, włosami. Jedne z nich mają być naszym małym przyjacielem, którego będziemy nosić na rękach, drugie zaś groźniejszymi obrońcami domu. Które rasy psa są najlepsze? Przedstawimy Ci kilka propozycji oraz to, czym się charakteryzują! Wybierz mądrze!

Czego dowiesz się z artykułu: 

  • jakie są najpopularniejsze rasy psów?
  • czym charakteryzują się wybrane rasy psów?
  • nad czym warto się zastanowić wybierając psy rasowe?

Owczarek niemiecki – niezwykła inteligencja

Myśląc o psach rasowych, a konkretnie o tych, które mają nas chronić, przed oczami mamy owczarka niemieckiego. Są to psy policyjne, gdyż są to niesamowicie dobrzy tropiciele. Ta rasa psów nie bez powodu jest najczęściej psami pomagającymi policji, ponieważ są one bardzo inteligentne i wyczulone. To również rasa troskliwa i potrafiąca mocno przywiązać się do swojego właściciela. Choć z pozoru mogą one wydawać się groźne, jeśli są dobrze wychowane – staną się najlepszym przyjacielem człowieka. Nie zapominajmy jednak, że potrzebuje on także dużo ruchu oraz zabawy. Pies chętnie bierze udział w treningach, które sprawiają mu ogromną przyjemność i satysfakcję. Owczarek niemiecki odpowiednio przygotowany może zostawać sam w domu. Jest to pies, który jest wybrednym łakomczuchem, więc przy tej rasie psa, warto skupić się na odpowiednim doborze posiłku. Występuje w odmianie długo lub krótkowłosej.

Yorkshire terrier – zadziorny charakter

Przechodząc z dużego psa obronnego, przejdźmy do tego małego, domowego. Małe psy rasowe to oczywiście Yorkshire terrier, zwany po prostu jako York. To rasa psa, która jest domowa, lubi przytulną otoczkę. Nie bez powodu decyduje się na niego mnóstwo ludzi, którzy chcą małego pieska, który będzie się bawił na kanapie domu. Jednakże, to również szczekliwe i bardzo energiczne psy. Właściciele uwielbiają ją przytulać i nosić na rękach. Nie jest to rasa psów, które są spokojne! To typ zadziorny, lubiący dokuczać. Dieta yorków jest bardzo niecodzienna, więc warto skupić się na odpowiednim doborze pokarmów, by nie skończyło się weterynarzem.

Jamnik – niezwykłe proporcje

Wyjątkowe rasy psów to zdecydowanie jamnik, który kojarzy się nam z dziwnymi proporcjami. Są one niecodzienne. Jamniki często zapadają na chorobę zwaną porażeniem jamniczym, która jest spowodowana brakiem odpowiednich proporcji. Niemniej jednak, to pies rasowy, który oddaje się człowiekowi i jest bardzo przyjacielski. Nie sposób szukać u niego agresji.

Buldog francuski – chorowity pies

Małe, łagodne rasy psów to zapewne buldogi francuskie, które zyskały ogromną popularność. Są one często wybierane poprzez pryzmat wyglądu. Nie ma co się dziwić, to naprawdę piękne psy. Buldogi francuskie to psy bardzo towarzyskie, rodzinne i inteligentne. Przy wyborze psów rasowych warto pamiętać również o wadach, chorobach genetycznych. W tym przypadku ma on wyłupiaste oczy czy spłaszczony pysk, przez bardzo ukierunkowaną hodowlę, by psy dojrzałe wyglądały jak szczenięta,. Te objawy to tylko kilka z choroby zwanej brachycefalią. Najczęstsze problemy zdrowotne tej rasy to problemy oddechowe z powodu wąskich nozdrzy oraz źle wykształconej tchawicy. Nie jest im łatwo oddychać. Warto przemyśleć swój wybór kilkukrotnie, ponieważ ta rasa potrzebuje dużo opieki i częstych wizyt u lekarza.

Jak dieta wpływa na zdrowie psychiczne – co jeść, aby czuć się lepiej

Redakcja psyiludzie.pl

Jesteśmy redakcją, która paja miłością do czworonogów i nie tylko! Cieszymy się, że możemy dzielić się z Wami naszą wiedzą!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Małe psy
Rasy psów

Jesteś zainteresowany reklamą?